Obrázek1

Muzeum dýmek

Muzeum dýmek představuje unikátní expozici typické zdejší výroby. Nachází se v objektu „Turistické informační centrum Maštale“ na náměstí v Proseči . Otevřeno je každý den od 10:00 – 17:00, v září od 10:00 – 16:00, v říjnu v tuto dobu jen v sobotu, neděli a ve svátek.

Obrázek1

Provozní doba rozhleden

Potřebujete získat ten správný nadhled? Využijte krásného počasí k návštěvě našich rozhleden. Toulovcova rozhledna, rozhledna Terezka i Borůvka jsou v květnu i červnu otevřeny každý den od 10:00 do 16:00 za příznivého počasí. Všechny jsou ve vzdálenosti do 6 km z Proseče. Při dobré viditelnosti je možnost vidět i Krkonoše se Sněžkou.
Přijďte se k nám rozhlédnout:)

Obrázek1

Na výlet cyklobusem

Už patnáctým rokem bude projíždět naší oblastí cyklobus, který vás přiblíží k atraktivním místům tohoto regionu. Služeb turistických autobusů uzpůsobených pro převoz kol můžete využít od 30. května do 28. září.

Od nás z Proseče se můžete vydat cyklobusem do historických měst Litomyšl, Polička a Vysoké Mýto, ale i na řadu dalších míst. Opačným směrem můžete jet na kole nebo využít linkových autobusů..