Obrázek1

Záchranná stanice živočichů Pasíčka

Posláním záchranné stanice je záchrana zvířat z volné přírody. V areálu je i veřejnosti přístupná expozice zvířat žijících v ČR. Je to vlastně malá zoologická zahrada s českými savci a ptáky, včetně vzácných a ohrožených druhů. Prohlídka je velmi oblíbená hlavně rodinami s dětmi, ale i dospělé potěší. V areálu je i expozice Brána do pravěku, v ní děti zaujmou prolézačky ve tvaru hlavy tyranosaura a sopky. Mají také možnost zahrát si na archeology a vyhrabat z písku kostru dinosaura. Od nás se k areálu dostanete pěšky za 20 minut a vycházku můžete spojit s prohlídkou některé z navazujících naučných stezek.

Návštěvní doba:
duben – červen:         sobota, neděle 10.00-16.00 hodin
červenec – srpen:      denně 10.00-16.00 hodin
září – říjen:               sobota,neděle 10.00-16.00 hodin

Obrázek1

Muzeum dýmek v Proseči

Muzeum představuje unikátní expozici minimálně na úrovni ČR.  Kromě dýmek uvidíte v muzeu i Proseč je tradičním místem pro výrobu dýmek již 180 let. Kromě bohaté sbírky dýmek a čibuků se v muzeu seznámíte i s jejich řemeslnou výrobou.  Zajímavostí jsou dýmky slavných osobností, které je muzeu darovaly. Vážným zájemcům. kteří se chtějí seznámit přímo s výrobou, můžeme zprostředkovat v pracovních dnech exkurzi v současné výrobní firmě BPK. Stojí to za to.

 

Obrázek1

Provozní doba rozhleden

Potřebujete získat ten správný nadhled? Využijte krásného počasí k návštěvě našich rozhleden. Toulovcova rozhledna, rozhledna Terezka i Borůvka jsou v květnu otevřeny o víkendech, od června jsou otevřeny každý den od 10:00 do 16:00 za příznivého počasí. O prázninách až do 17:00. Všechny jsou ve vzdálenosti do 6 km z Proseče. Při dobré viditelnosti je možnost vidět i Krkonoše se Sněžkou.
Přijďte se k nám rozhlédnout:)