Obrázek1

Podzim v Toulovcových Maštalích

Využijte letošních příznivých klimatických podmínek a navštivte nás na podzim! Máme dostatek volných míst. V přírodní rezervaci Maštale se již nachází mnohem méně turistů než během hlavní sezóny a Váš zážitek umocní tekoucí potoky, které jsou obvykle v létě vyschlé.

Obrázek1

Toulovcovy prázdninové pátky

Pokud chcete navštívit nedalekou Litomyšl, doporučujeme k tomu pátek. Každý pátek o prázdninách od 18:00 se na Toulovcově náměstí hraje pohádka pro děti a od 19:30 následuje koncert více či méně známých hudebníků. Můžete tak prohlídku města a zámku spojit s dalším pěkným zážitkem.

Program naleznete u nás nebo na internetu.

Obrázek1

Cyklobusy v létě

Už tradičně bude projíždět naší oblastí cyklobus, který vás přiblíží k atraktivním místům tohoto regionu. Služeb turistických autobusů uzpůsobených pro převoz kol můžete využít června  do 28. září.

Od nás z Proseče se můžete vydat cyklobusem do historických měst Litomyšl, Polička a Vysoké Mýto, ale i na řadu dalších míst. Opačným směrem můžete jet na kole nebo (bez kola) využít linkových autobusů..

Obrázek1

Hrad Rychmburk

22. května 2021 byl pro veřejnost zpřístupněn hrad Rychmburk. Od znárodnění v roce 1945 sloužil jako domov důchodců a ústav sociální péče. Zatím je přístupná malá část rozsáhlého hradu s expozicí o jeho historii, sklepení a věž. Gotický hrad je dobře zachovalý. Cestou ke hradu projdete „Městečkem“, což je seskupení měšťanských domů z 15.století s nezaměnitelnou atmosfétou.

Návštěvu hradu doporučujeme spojit s vycházkou do Šilinkova Dolu – kaňonu řeky Krounky s úseky, které bývají označovány jako via ferrata. Jinou možností, zejména pro cyklisty nebo jako výlet autem, je hradozámecký trojúhelník Rychmburk – Košumberk – Nové Hrady. Poradíme Vám ne běžnou cestu se zajímavými výhledy na tyto památky.

Obrázek1

Cyklistické závody

V sobotu 17.6.2023 se v oblasti Toulovcových Maštalí uskuteční masový závod Cyklomaštale. Pokud neplánujete přijet právě na závody, doporučujeme k návštěvě našeho regionu zvolit jiný, klidnější termín.

Obrázek1

Záchranná stanice živočichů Pasíčka

Posláním záchranné stanice je záchrana zvířat z volné přírody. V areálu je i veřejnosti přístupná expozice zvířat žijících v ČR. Je to vlastně malá zoologická zahrada s českými savci a ptáky, včetně vzácných a ohrožených druhů. Prohlídka je velmi oblíbená hlavně rodinami s dětmi, ale i dospělé potěší. V areálu je i expozice Brána do pravěku, v ní děti zaujmou prolézačky ve tvaru hlavy tyranosaura a sopky. Mají také možnost zahrát si na archeology a vyhrabat z písku kostru dinosaura. Od nás se k areálu dostanete pěšky za 20 minut a vycházku můžete spojit s prohlídkou některé z navazujících naučných stezek.

Návštěvní doba:
duben – červen:         sobota, neděle 10.00-16.00 hodin
červenec – srpen:      denně 10.00-16.00 hodin
září – říjen:               sobota,neděle 10.00-16.00 hodin

raději ověřte na stránkách pasicka.cz

Obrázek1

Muzeum dýmek v Proseči

Muzeum představuje unikátní expozici minimálně na úrovni ČR.  Kromě dýmek uvidíte v muzeu i Proseč je tradičním místem pro výrobu dýmek již 180 let. Kromě bohaté sbírky dýmek a čibuků se v muzeu seznámíte i s jejich řemeslnou výrobou.  Zajímavostí jsou dýmky slavných osobností, které je muzeu darovaly. Vážným zájemcům. kteří se chtějí seznámit přímo s výrobou, můžeme zprostředkovat v pracovních dnech exkurzi v současné výrobní firmě BPK. Stojí to za to.

 

Obrázek1

Provozní doba rozhleden

Potřebujete získat ten správný nadhled? Využijte krásného počasí k návštěvě našich rozhleden. Toulovcova rozhledna, rozhledna Terezka i Borůvka jsou v květnu otevřeny o víkendech, od června jsou otevřeny každý den od 10:00 do 16:00 za příznivého počasí. O prázninách až do 17:00. Všechny jsou ve vzdálenosti do 6 km z Proseče. Při dobré viditelnosti je možnost vidět i Krkonoše se Sněžkou.
Přijďte se k nám rozhlédnout:)

Obrázek1

Zimní přerušení provozu

Tak jako každoročně na zimu přerušujeme provoz.  Na jaře 2023  opět otvíráme na Velikonoce.

Pro rok 2023 již přijímáme rezervace. Na základě zkušeností z předchozích sezón doporučujeme včas rezervovat zejména prázdninové týdenní pobyty.

Obrázek1

Opatření proti šíření nemoci Covid 19

Pro pobyty našich hostů vyžadujeme potvrzení ve vztahu k Covid 19 podle aktuálně platných vládních nebo regionálních opatření.

Z naší strany jsou dodržována také opatření pro ubytovatele podle aktuálních nařízení.

Vyhrazujeme si právo zarezervovaný pobyt zrušit, pokud to bude z vládních opatření vyplývat.

Děkujeme za pochopení.