41

Letní kino a jiné akce v Proseči

Svůj pobyt v Proseči si můžete zpestřit návštěvou letního kina v příjemném prostředí Rychtářových sadů. Program kina a dalších událostí o prázdninách naleznete na https://www.mestoprosec.cz/volny-cas/udalosti

41

Cyklobus Českomoravským pomezím

Pokud se chcete vydat na delší cyklovýlet nebo nechcete jezdit jen autem, můžete o prázdninách v sobotu a v neděli využít cyklobusy. Z Proseče se můžete vydat například do Poličky, Litomyšle, Vysokého Mýta. Jízdní řády jsou u nás k dispozici.

41

Toulovcovy prázdninové pátky

Naplánujte si prohlídku Litomyšle (20 km os nás) na pátek. Prohlídku města můžete spojit s uměleckým zážitkem. Každý pátek o prázdninách probíhá již 20. ročník akce v nádherném prostředí na Toulovcově náměstí – nejdříve pohádka nejen pro děti a poté koncert nejen pro dospělé. Začátek je od 18 hod, koncert od 19:30 hod. Vstup zdarma. Podrobný program naleznete u nás.

41

Rozhledna Terezka

Rozhledna má od května otevřeno denně mimo pondělí v době 10 – 16 hod. Rozhledny Borůvka a Toulovcova mají v tuto dobu otevřeno od června, v květnu jen o víkendech.

41

Muzeum dýmek

Muzeum dýmek se veřejnosti opět otevírá a to 1. května 2017. Otevřeno bude i další květnový svátek 8. 5. v době od 10 do 16 hod. V ostatní dny bude otevřeno dle běžné otevírací doby po – so 10 – 16 hod., ne – 10 – 15 hod.  O prázdninách je otevírací doba po – so 9 – 17 hod., ne – 9 – 16 hod. Polední pauza 12 – 12.30 hod.  Zdroj:https://www.mastale.cz/cs/muzeum-dymek