Zimní přerušení provozu

Tak jako v minulosti i letos přerušujeme provoz přes zimní období. Podzim již zřejmě předal žezlo zimě a tak se na Vás budeme těšit opět od Velikonoc.

Všem, kdo nás navštívili během letošního roku děkujeme a přejeme mnoho vydařených výletů a dovolených v zimní sezoně i v příští letní sezoně.

Poděkování stavbařům

V Podměstské ulici probíhá od začátku letních práznin oprava povrchu vozovky a stavba mostu na začátku města. Silnice je dlouhodobě uzavřená, v současné době má již krásný povrch z nového asfaltu. Dík stavbařům patří také za to, že se stavbou nepospíchají a kolem domu je zcela minimální provoz. To umožnilo našim hostům strávit u nás ještě klidnější dovolenou než běžně a podle posledních informací bude uzavírka trvat do 20.prosince. Tak využijte situace a přijeďte strávit některý podzimní víkend do oázy klidu!

Dopravní omezení

V současné době probíhá oprava komunikace vedoucí okolo našeho domu. Dne 5.9. stavební firma vytrhala obrubníky chodníku, který byl vybudován před 5 lety. Důvodem je potřeba posunutí obrubníku cca o 20 cm podle projektu (!) Do doby položení nového asfaltového koberce a dodláždění chodníku není možné vjet do dvora za účelem parkování ani parkovat před domem. Podle vyjádření stavební firmy bude nový asfalt položen 17.9. Upozorňujeme tedy naše potenciální hosty, že od 5.9. do minimálně 17.9. nebude možné u nás zaparkovat. Příjezd k domu za účelem vyložení / naložení zavazadel bude možný (dopravní obsluze vjezd povolen). Po dobu pobytu doporučujeme parkování cca 150m od domu naproti turistické ubytovně. Jedná se o plochu s minimálním pohybem vozidel, která je naproti oknům ubytovny, tedy bezpečné místo. Hosty, kteří mají nebo budou mít u nás rezervovaný pobyt budeme cca 2-3 dny před příjezdem informovat o aktuální situaci. Věříme, že tato dílčí nepříjemnost Vás neodradí od pobytu u nás, výhodou je prakticky nulový dopravní provoz před domem.

Rozhledna Terezka

Rozhledna má od května otevřeno denně mimo pondělí v době 10 – 16 hod. Rozhledny Borůvka a Toulovcova mají v tuto dobu otevřeno od června, v květnu jen o víkendech.

Muzeum dýmek

Muzeum dýmek představuje unikátní expozici typické zdejší výroby. Otevřeno po – so 10 – 16 hod., ne – 10 – 15 hod.  O prázdninách je otevírací doba po – so 9 – 17 hod., ne – 9 – 16 hod. Polední pauza 12 – 12.30 hod.  Zdroj:https://www.mastale.cz/cs/muzeum-dymek