Obrázek1

Toulovcovy prázdninové pátky

Pokud chcete navštívit nedalekou Litomyšl, doporučujeme k tomu pátek. Každý pátek o prázdninách od 18:00 se na Toulovcově náměstí hraje pohádka pro děti a od 19:30 následuje koncert více či méně známých hudebníků. Můžete tak prohlídku města a zámku spojit s dalším pěkným zážitkem.

Program naleznete u nás nebo na internetu.

Obrázek1

Cyklobusy v létě

Už tradičně bude projíždět naší oblastí cyklobus, který vás přiblíží k atraktivním místům tohoto regionu. Služeb turistických autobusů uzpůsobených pro převoz kol můžete využít června  do 28. září.

Od nás z Proseče se můžete vydat cyklobusem do historických měst Litomyšl, Polička a Vysoké Mýto, ale i na řadu dalších míst. Opačným směrem můžete jet na kole nebo (bez kola) využít linkových autobusů..

Obrázek1

Hrad Rychmburk

22. května 2021 byl pro veřejnost zpřístupněn hrad Rychmburk. Od znárodnění v roce 1945 sloužil jako domov důchodců a ústav sociální péče. Zatím je přístupná malá část rozsáhlého hradu s expozicí o jeho historii, sklepení a věž. Gotický hrad je dobře zachovalý. Cestou ke hradu projdete „Městečkem“, což je seskupení měšťanských domů z 15.století s nezaměnitelnou atmosfétou.

Návštěvu hradu doporučujeme spojit s vycházkou do Šilinkova Dolu – kaňonu řeky Krounky s úseky, které bývají označovány jako via ferrata. Jinou možností, zejména pro cyklisty nebo jako výlet autem, je hradozámecký trojúhelník Rychmburk – Košumberk – Nové Hrady. Poradíme Vám ne běžnou cestu se zajímavými výhledy na tyto památky.

Obrázek1

Cyklistické závody

V sobotu 17.6.2023 se v oblasti Toulovcových Maštalí uskuteční masový závod Cyklomaštale. Pokud neplánujete přijet právě na závody, doporučujeme k návštěvě našeho regionu zvolit jiný, klidnější termín.